PRVNÍ MEDAILE Z ČP DRUŽSTEV PRO LIBERECKÝ KRAJ!!!

25.04.2017 19:20

Reprezentační výběr těch nejlepších mladých judistů a judistek kategorie U15 Libereckého kraje se v sobotu 22.4.2017 v Hranicích na Moravě zúčastnil Českého poháru družstev staršího žactva, tedy turnaje, který jede facto Mistrovstvím republiky krajů. Zvláštností tohoto turnaje je, že se jedná o smíšená družstva, kde se v 9 vahách pravidelně střídají chlapci a dívky.


Los libereckým přisoudil velmi těžkou skupinu. Nasazené obhájce titulu - Moravskoslezský kraj a Prahu. Už v prvním utkání s Moravskoslezským krajem se ale ukázalo, že trenérské trio Jakub Mareš, Jakub Červinka a Jan Zárybnický přivezlo velmi ambiciózní a soudržný tým. Celé utkání se totiž vyvíjelo velmi slibně a výsledkem byla senzační výhra v poměru 5:4. Jak se později ukázalo, byli liberečtí jediní, kdo dokázal pozdějšího celkového vítěze (i vítěze několika posledních ročníků) porazit.


Nečekaná výhra nabudila liberecké natolik, že v následujícím utkání nedali výběru Prahy šanci, hladce zvítězili 6:3 a zajistili si tak postup do čtvrtfinále.


Chleba se lámal v utkání s Vysočinou. Výhra znamenala jistou medaili a prohra předčasnou cestu domů. Utkání bylo od počátku dramatické a velice vyrovnané. Když Julie Zárybnická v šestém zápase srovnala na 3:3 a následně Petr Kolář vybojoval čtvrtý bod, byli liberečtí jen kousek od vítězství. Vysočina však dokázala srovnat na 4:4 a rozhodoval poslední zápas. Nervy drásající utkání dokázal Pavel Kolář, za až frenetické podpory svého týmu, přetavit v pátý vítězný bod.


Semifinále s Ústeckým krajem mělo podobný průběh jakozápas s Vysočinou. Libereckým však bohužel v tomto utkání scházela ona pomyslná trocha štěstí a i přes vyrovnaný průběh, kdy několikrát sahali po pátém vítězném bodu, tentokrát odešli těsně poraženi 4:5.


LIBERECKÝ KRAJ si tak odvezl bronzové medaile, což je historický počin této generace, neboť v celé historii této soutěže se mu medailové umístění podařilo získat vůbec POPRVÉ!!!     


Liberecký kraj reprezentovali:

42kg Jan Moravík

44kg Jaroslava Bucková

46kg Jan Vostřel

48kg Lucie Zárybnická, Marie Laščáková

50kg Oliver Solenský, Jan Hruška

52kg Julie Zárybnická

55kg Petr Kolář, Nataneal Horváth

57kg Veronika Česánková

60kg Pavel Kolář, Radim Vlček